Czy już czas na ustawienie kół?

Jak warunki jazdy wpływają na geometrię kół pojazdu?

Złe drogi mogą być najgorszym wrogiem twoich kół. Jeśli zjedziesz w dół źle utrzymanej drogi, przejedziesz przez dziury w garażu lub nawet uderzysz w krawężnik, może to mieć duży wpływ na zbieżność kół. Może to spowodować nawet najmniejszy, najdrobniejszy problem z wyrównaniem kół, który może przyspieszyć nierównomierne zużycie opon. Upewnij się, że sprawdzasz swoją geometrię co około 6000 mil. Opony i Twój portfel będą Ci później wdzięczne.

Jak geometria kół pomoże mojemu pojazdowi?

Powtarzaj za nami: Geometria kół zapewnia optymalną sterowność. Dzięki niemu opony będą bardziej wytrzymałe, pojazd będzie płynnie jeździł, a ostatecznie koła będą skierowane we właściwym kierunku. A kiedy jeździ się płynniej, jest to płynna jazda - lub, powiedzmy, wycieczka. Ponadto, Twój samochód będzie potrzebował mniej energii do dalszej jazdy, potencjalnie oszczędzając tonę paliwa w zależności od tego, jakie ustawienie było wymagane. Kiedy Twój samochód zjechał z linii montażowej producenta, został wstępnie ustawiony za pomocą specjalnych kątów, które umożliwiają prawidłowe ustawienie opon. I to nie bez powodu. Aby Twój pojazd mógł jeździć tak, jak powinien, będzie potrzebował precyzyjnego ustawienia. Niewłaściwe ustawienie może prowadzić do nierównomiernego zużycia opon, słabego prowadzenia i krótszej żywotności opon. Opony są drogie. Utrzymanie ich w odpowiednim położeniu nie jest konieczne.

Czy są jakieś światła ostrzegawcze, które wskazują na problem z wyrównaniem kół? Nie. Regularne badania są jednak dobrą praktyką.

Co oznacza zużycie opon dla mojego samochodu?

Słowo "słabe wyrównanie" oznacza nierównomierne zużycie opon. Idealnie byłoby, gdyby opony zużywały się równomiernie na całym bieżniku. Jeśli zauważysz nadmierne zużycie tylnej części opon wewnętrznych, możesz mieć za dużo śmieci w bagażniku lub potrzebujesz regulacji geometrii. Nierównomierne zużycie opon może również skutkować mniejszą ilością MPG i większym bólem w pompie gazowej.

Fakt: Zła korekcja geometrii może skrócić żywotność opony o tysiące kilometrów i skompromitować bardzo ważne elementy układu kierowniczego i zawieszenia. To duże uderzenie w portfel. Jeśli nie chcesz wymieniać opon tak często i korzystać z zalet lepszego zużycia paliwa, sprawdź zbieżność przynajmniej przy każdej innej wymianie oleju lub przy pierwszych oznakach nierównomiernego lub przedwczesnego zużycia opon.

Jak mogę sprawdzić, czy mój samochód nie ma ustawionej geometrii?

Istnieją pewne zauważalne oznaki, które mogą wskazywać na niewłaściwą geometrię. Wystarczy użyć oczu, uszu i rąk. Twoje zmysły (a nawet stare dobre przeczucie) są dobrym kapitałem ludzkim do zauważania słabego ustawienia kół. Oto kilka powszechnych oznak, że masz do czynienia z kołami o słabym ustawieniu:
  • Pojazd ciągnący w lewo lub w prawo
  • Nierównomierne lub gwałtowne zużycie opon
  • Kierownica jest zakrzywiona podczas jazdy na wprost
  • Opony piszczące
Rada: Jeśli nie masz pewności co do aktualnego wyrównania, zadzwoń do nas. Wyrównanie opon może być tak subtelne, że możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Na szczęście dla Waszych kół mamy precyzyjny sprzęt i wiedzę, aby sprawdzić i w razie potrzeby naprawić Wasze osiowanie.

Jakie są pewne problemy związane z niewspółosiowością, które mogę sam rozwiązać?
Wygląda na to, że mamy w domu zapaloną osobę rozwiązującą problemy. Postawmy twoje umiejętności na pracę i rozwiążmy kilka problemów. Nawet jeśli wszystko jest w porządku i nie ma żadnych symptomów, jest jeszcze kilka problemów z wyrównaniem, które można naprawić samemu.
  • Wyjmij śmieci z bagażnika. Wyrównanie opiera się na kątach nachylenia opon, które idą w parze z wysokością podwozia pojazdu. Zbyt duże obciążenie tyłu pojazdu powoduje obniżenie jego wysokości, a tym samym utratę zbieżności. Zdejmij to, czego nie potrzebujesz, i sprawdź swoją geometrię, ponieważ nie możesz się sam wyregulować.
  • Utrzymuj prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach.
  • Zachowaj ostrożną jazdę. Odciąży to elementy układu kierowniczego i zawieszenia, które są kluczowe dla utrzymania właściwego ustawienia kół.

Popularne posty z tego bloga

Najczęściej zadawane pytania dotyczące filtrów paliwa i powietrza w Twoim samochodzie