Myjesz, woskujesz i odkurzasz samochód, żeby wyglądał ostro. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad czyszczeniem rzeczy pod maską? Czyszcząc zaciski akumulatora w samochodzie, możesz pomóc mu działać mocniej i dłużej! Pokażemy Ci, jak czyścić bieguny i pomóc zapobiec korozji akumulatora samochodowego w zaledwie 5 krokach - z materiałów, które prawdopodobnie masz już w domu!

5 kroków do czyszczenia skorodowanych zacisków akumulatora

Materiały

  • Rękawice ochronne, jak rękawice do naczyń
  • Soda oczyszczona
  • Woda
  • Stara szczoteczka do zębów
  • Rag
  • Wazelina

Krok 1: Wymieszaj środek do czyszczenia baterii domowej roboty.

Receptura jest prosta. Wymieszaj jedną łyżkę stołową sody do pieczenia na jedną filiżankę wody i wymieszaj ją, aż do dokładnego wymieszania.

Krok 2: Odkręć kable z akumulatora i sprawdź go.

Upewnij się, że silnik jest wyłączony. Otwórz pokrywę silnika i cofnij ujemny, a następnie dodatni przewód podłączony do akumulatora. (Skontaktuj się z instrukcją obsługi, aby uzyskać pomoc na ten temat.) Następnie oceń swój akumulator. Wzburzenie, korozja akumulatora i zabrudzenia na biegunach mogą mieć duży wpływ na wydajność silnika i akumulatora. Jeśli zauważysz, że obudowa akumulatora jest nieszczelna, spuchnięta lub nadęta, pomiń czyszczenie.

Krok 3: Zanurz szczoteczkę do zębów w swoim środku czyszczącym i zacznij szorować!

Chwyć starą szczoteczkę do zębów, zanurz ją w środku do czyszczenia sodą do pieczenia i zacznij szorować końcówki. Zajmie to trochę tłuszczu w łokciach i będziesz musiał stale czyścić szczoteczkę do zębów podczas pracy. Wyczyść dokładnie zaciski, aż do usunięcia całego osadu.

Krok 4: Spłucz pozostałości wodą i osusz je.

Po usunięciu całej korozji i brudu ze styków, należy szybko przepłukać baterię. Napełnij butelkę z rozpylaczem odrobiną wody i spryskaj końcówki. Jeśli nie masz butelki z aerozolem, możesz również przetrzeć wszystko wilgotną szmatką. Następnie użyj innej szmatki, aby całkowicie wysuszyć końcówki.

Krok 5: Wetrzyj wazelinę na końcówki i ponownie zamocuj kable.

Po wyschnięciu końcówek, wlej na nie odrobinę wazeliny. Pozwoli to na ich nasmarowanie, zapobiegnie dalszej korozji i wzmocni połączenie. Zamocuj ponownie kable dodatnie i ujemne i gotowe!

Utrzymanie akumulatora w czystości może pomóc w poruszaniu się, gdy samochód nie chce się uruchomić, a jego przepływ jest słaby. Pozostawanie na szczycie ładowania akumulatora ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia utknięcia w martwym punkcie.